posadzki anhydrytowe

Wylewki anhydrytowe w lofcie oraz apartamencie

Posadzka jest jednym z najistotniejszych wątków budowlanych. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Porządnie zrobiona wylewka musi być wolna od spękań, równa, odporna na zabrudzenia a do tego stosunkowo od razu schnąć. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka musi przewodzić ciepło instalacji grzewczej.

Idealnie równe oraz gładkie posadzki

Własnością wylewki anhydrytowej jest prawie doskonale prosta i gładka powierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać perfekcyjnie płaskie oraz gładkie powierzchnie. Wykonanie wylewki jest bajecznie proste. Absolutnie nie zmusza do wykorzystywania profesjonalnych narzędzi, więc można ją wykonać samemu, obniżając przy tym koszty prac remontowych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nie powstaje skorupa spieku, innymi słowy nie potrzebuje ona specjalistycznego szlifowania.

posadzki anhydrytowe

posadzki anhydrytowe

Krótki czas realizacji

Wylewkę anhydrytową realizuje się szczególnie łatwo oraz natychmiast. Cykl budowy budynków uległ w ubiegłych latach dużemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec wyszukuje metody, która gwarantuje spełnienie zaplanowanego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Użycie wylewki anhydrytowej daje swobodę wykonania rozległych przestrzeni w krótkim czasie a także przy zaangażowaniu względnie niedużych sumptów robocizny.

Szybki okres schnięcia

Nadzwyczaj cenną cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres wysychania. Uzależniony on jest od trzech podstawowych elementów: grubości wylewki, temperatury otoczenia a także ruchów powietrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych powodują, że jesteśmy w stanie wykonywać je w cieńszych warstewkach (dla przykładu. na warstewce styropianu starczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nigdy nie wymagają periodu pielęgnacji. Oznacza to, że zaraz po 2 dobach od położenia jest możliwość mieszkanie wywietrzyć, tworząc przeciągi.

Podsumowując, minimalna grubość oraz możliwość względnie ekspresowego wietrzenia sprawiają, iż okres wysychania wylewek anhydrytowych ulega gruntownemu skróceniu w zestawieniu do starych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych przygotowanych na ocieplaniu podłogowym czas wysychania jest dużo krótszy, ponieważ już 7 dób od wylania jest możliwość uruchomić ogrzewanie (wylewki tradycyjne po 28 dniach). Krótszy okres schnięcia wylewki przekłada się na możliwość spieszniejszego zainicjowania działalności wykończeniowych, innymi słowy zmniejszenie czasu zakończenia budowy.

Autor gościnny: http://anhydryt.com.pl/